Policjankta – wiedźma


6 marca 2020 Patrycja 0 Comment , , , ,

Serie fantasy to najlepsza rzecz, jaka może spotkać miłośników tego gatunku. Po jednej książce nie trzeba żegnać się ze swoim ulubionym bohaterem, ponieważ można czekać na jego kolejne przygody, które będą równie fascynujące. Chociaż wiadomo, że nie wszystkie książki mają swoją kontynuację. Jednak to, co w chwili obecnej jest na rynku wszystkim miłośnikom na pewno wystarczy. Serię takich wspaniałych książek urban fantasy stworzyła Aneta Jadowska. Świeża odsłona “Heksalogia o Dorze Wilk” sprawiła, że w świecie fantasy pojawił się bardzo ciekawy wątek. Czas na drugi tom tej powieści “Bogowie muszą być szaleni. Dora Wilk. Tom 2“.

Dora Wilk

Aby dokładnie poznać Dorę Wilk – policjantkę z toruńskiego komisariatu i wiedźmę w jednym – należy sięgnąć po tom pierwszy pt.”Złodziej dusz”. Dzięki temu każdy czytelnik dowie się, że Dora na co dzień mieszka w Toruniu, gdzie jest przykładną policjantką zajmującą się wyjaśnianiem trudnych spraw. Jednak nie tylko taka jest jej rola. Swój czas dzieli pomiędzy Toruń a Thorn. Jest to alternatywne świat, gdzie mieszkają istoty magiczne. Oj, życie kobiety nie należy do najłatwiejszych. Nie tylko w ziemskim świecie ma do wyjaśnienia wiele wątków, ale także w świecie magicznym. Do tego należy wspomnieć, że Dora jest piękną kobietą, do której wzdycha wielu mężczyzn. O jej rękę konkurują Miron (wnuk Lucyfera, niedoszły narzeczony) i Joshua (wnuk Gabriela, anioł stróż Dory). Co z tego wyniknie? Zapowiada się całkiem niezła jazda bez trzymanki.

Gra o wszystko


W “Bogowie muszą być szaleni. Dora Wilk. Tom 2” kobieta przenosi się na stałe do świata magicznego i zostaje jego Namiestniczką. Ma zamiar uczciwie sprawować władzę policyjną. Od początku ja jej drodze staje wiele wyzwań. Okazuje się, że już na wstępie Dora musi wyjechać do Trójprzymierza, gdzie należy zaprowadzić porządek pomiędzy antagonistami. Na dodatek zapobiega wojnie pomiędzy magicznymi, która mogłaby być szkodliwa dla innych ludzi ze społeczności. Na dodatek okazuje się, że Dora ma dwójkę synów wampirzych. Zostaje ich mistrzynią i na to wszystko musi jeszcze zaprowadzić porządek między wilkami. Czy to mało zadań, jakie ma do wykonania? Dołóżmy jeszcze Mirona i Joshue, którzy dbają, aby w łóżku nigdy nie było nudno i będziemy mieli chyba powieść idealną. Tak, w tej książce dzieje się naprawdę bardzo dużo. Na nudę nie można tu narzekać. Wszystko jednak jest tak zgrabnie opisane, że bez trudu czytelnik zrozumie każdy wątek, które przyniosą nam zaskakujący finał.

School obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com