Drugi tom przygód wiedźmy Dory Wilk pod tytułem “Bogowie muszą być szaleni”


16 marca 2020 Patrycja 0 Comment , , ,

Bogowie muszą być szaleni. Dora Wilk. Tom 2” to najnowsza książka, jednej z najbardziej cenionych polskich pisarek literatury fantasy, Anety Jadowskiej. Kolejny tom przygód zadziornej czarownicy, sprawi wiele radości fanom autorki.

Wiedźma, która nikogo się nie boi

Jak zapewne wszyscy fani pisarstwa Anety Jadowskiej doskonale wiedzą, Dora Wilk jest czarownicą. To niezwykle charyzmatyczna i wygadana osóbka, która swoimi ciętymi ripostami potrafi zmieść z nóg lub wywołać niepowstrzymany napad chichotu. Dlatego pewnym niebezpieczeństwem jest czytanie tej książki w środkach komunikacji publicznej ze względu na możliwość występowania gwałtownych wybuchów śmiechu. Właśnie niesamowite poczucie humoru autorki jest tym, co wyróżnia twórczość Jadowskiej. Wśród fantastyki traktującej magię i niesamowite istoty niezwykle poważnie, ona nie boi się podejść do tej tematyki zupełnie inaczej. Zachowuje jednak przy tym wrażenie realizmu stworzonego przez siebie świata pełnego czarów, wampirów, aniołów i demonów, co jest niezbędne by czytelnik mógł przez chwilę uwierzyć w opisywaną historię.

Magiczny świat w cieniu nadchodzącej apokalipsy

W drugim tomie serii “Bogowie muszą być szaleni” Dora Wilk staje przed niezwykle ciężką próbą. Nawiedzają ją niesamowite sny, w których potężna i groźna bogini wciąga ją w przerażającą rozgrywkę. Wiedźma wie, że została postawiona w sytuacji bez wyjścia. Nad magicznym światem zawisła groźba. Nadchodzi nieuchronna apokalipsa, która zniszczy wszystko, co istnieje. Dora Wilk nie daje się przekonać, co do nieuchronności zbliżającej się katastrofy. Uważa, że musi zawalczyć o swój świat, więc podejmuje próby pogodzenia niesamowitych istot. Czy jednak możliwe jest porozumienie między tak odmiennymi od siebie gatunkami jak wilki i wampiry? Czy magiczne istoty będą w stanie wznieść się ponad tradycyjne animozje i podziały, by ratować się przed apokalipsą?

Jeżeli talent dyplomatyczny Dory jako Namiestniczki Thornu okaże się niewystarczający może dojść do wyniszczającej bitwy, w której nie będzie zwycięscy. Wiedźma zamierza wykorzystać na swoją korzyść fakt, że stała się matką dwóch wampirów, a także geny wilków, które ma w sobie. W trudnej misji towarzyszą jej osobisty anioł stróż – Joshua i diabeł Miron, wnuk Lucypera. Fakt, że wszyscy stają się wielbicielami jej wdzięków, nieco miesza Dorze szyki, ale ona zawsze potrafi wszystko obrócić na swoją korzyść. Jedyną trudnością jest wybór między diabelnie pociągającym Mironem, a niebiańskim Joshuą. Jednak i z tym sobie pewnie poradzi.

School obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com